Tiit Paulus alustas muusikuna restoranide tantsuorkestrites ja Riikliku Filharmoonia ansamblites. On töötanud 14 aastat Eesti Raadio Estraadiorkestris ja praktiseerinud 9 aastat kitarri-pedagoogina. On pidanud loenguid jazzkitarrist, korraldanud workshoppe ja seminare Soomes. On kaastegev paljudel eesti jazzmuusikute heliplaatidel. Teinud koostööd Eesti-Ungari-Soome Raadiote vahelistel jazzprogrammidel, esinenud kontsertidel, festivalidel ja workshoppidel Eesti ja mujal. Kirjutanud ja mänginud muusikat dokumentaalfilmidele, viisistanud H. Runneli luulet. Õpiku "Improvisatsioon ja harmoonia kitarril" autor.
Paulus on pikaaegne muusikapedagoog Kuressaare Muusikakoolis. "Elan juba pool teadlikku elu Saaremaal. Hakkasin Kuressaares Kingissepa laste muusikakoolis 1989. aastast õpetama kitarrimängu, seal varem polnud sellist võimalust. Nii on see lihtsalt juhtunud ning töötasin intensiivselt kuni 71. eluaastani, siis lõpetasin ära," rääkis ta.
Tiit Paulus pälvis 2021.aastal Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Kitarrist Jaak Sooäär on sõpradest ja mõttekaaslastest kokku pannud ansambli, mis Tiidu erinevate loomeperioodide muusikat esitab. Kavas on nii instrumentaalpalu 1980. aastal ilmunud heliplaadilt "Tiit Paulus ja sõbrad" ning hilisemat loomingut, mille hulgas on oluline osa 90ndatel Hando Runneli tekstidele sündinud lauludel.
Viimased aastakümned on Paulus elanud ja õpetanud Saaremaal, kus tema käe alt on sirgunud paljud suurepärased muusikud, keda juubelikontserdil esindab lauljatar Maria Väli. Kõik ülejäänud ansambli liikmed on olnud Tiit Pauluse kaasteelised juba aastakümneid.
Loe: TIIT PAULUS: IMPROVISATSIOON JA HARMOONIA KITARRIL (1) TÄISMAHUS
Vaata: Meie: 12 | Tiit Paulus
Maria Väli - laul
Jaak Sooäär - kitarr
Ain Agan - kitarr
Taavo Remmel - kontrabass
Tanel Ruben – trummid
________________________
Maria Väli on hõrgu ja imelise tämbriga jazzlaulja, muusikalooja ja arranžeerija, kes leidis oma tee jazzmuusika maailma tänu oma õpetajale Tiit Paulusele. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe ning täiendanud end Trondheimis jazzlaulu erialal. Lisaks sellele on ta sopran tuntud a cappella ansamblis Estonian Voices, tuues oma häälega esitlusele erilise värskuse ja emotsionaalsuse.
Ainus kord osaleda omaloominguga konkursil oli Maria jaoks 2011. aastal Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil, kus endale ootamatult saatis teda edu ning tema kirjutatud laul „Forgotten Garden“ pälvis esimese koha.
2014. aastal Trondheimis õppides sai Maria erakordse võimaluse astuda solistina üles tuntud Norra helilooja Terje Bjørklundi teose „Sacred Concert“ esmaettekandel koos tunnustatud norra trompetisti Arve Henrikseniga. Kontsert toimus Trondheim Jazz Festivali raames. 2016. aasta Jõulujazzil esines Estonian Voices koos maailmakuulsa a cappella ansambliga Take 6. Maria jaoks oli see hetk ajalooline, kuna sai laval olla meestega, kelle muusikat on ta ise palju kuulanud. Lisaks eelnevale oli Mariale väga meeldejääv ja inspireeriv 2018. aasta David Ferris Septeti albumi Suurbritannia esitlustuur. „Suurepärased muusikud ja suurepärane muusika,“ nagu ta ise kirjeldab.
Solistina on ta üles astunud ka näiteks Molde Jazz Festivalil ja Cheltenham Jazz Festivalil, Estonian Voicesiga London A Cappella festivalil, April Jazz Festivalil koos Club For Five’iga, Leipzig A Cappella Festivalil ja mitmel festivalil Eestis.
Jaak Sooäär, kitarrist, helilooja ja ansamblijuht, on üks Eesti ja Baltikumi viimaste aastakümnete aktiivsemaid jazzmuusikuid, kes on nii kodu- kui välismaal aktiivse muusikuna tegutsenud alates 1989. aastast. Ta on salvestanud üle 40 albumi.
Pärast Tartu Ülikooli ja Tallinna Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli lõpetamist omandas ta 2001. aastal esimese eestlasena jazzmuusika alase kõrghariduse Kopenhaageni Rütmimuusika Konservatooriumis ning pärast Eestisse tagasi kolimist alustas tööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus juhib jazzmuusika osakonda selle asutamisest peale (2004). Samuti oli Jaak Sooäär aastatel 2004 – 2009 Eesti Jazzliidu esimene juhatuse esimees ning kuulub liidu juhatusse ka praegu.
Jaak Sooäär on pärjatud Eesti Muusikaauhinnaga 2003. ja 2005. aastal etno/folkartisti kategoorias ansambli Eesti Keeled koosseisus ja 2013. aastal jazzartisti kategoorias kvarteti Mustonen/Sooäär/Remmel/Ruben koosseisus. 2007. aastal pälvis Sooäär esimese Eesti Jazzi Aastaauhinna, 2007. ja 2018. aastal Kultuurkapitali aastapreemia, 2021. aastal riikliku kultuuri aastapreemia. 2022. aastal anti Aasta Jazzansambel tiitel kooslusele Sooäär / Yaralyan / Ounaskari.
Ain Agan on kittarrist, helilooja, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kitarriõppejõud ning Viljandi Kitarrifestivali asutaja ja kunstiline juht. Agan on esinenud Rootsis, Soomes, Prantsusmaal, Kanadas, USAs, Venemaal, Hiinas, Austrias, Inglismaal, Iirimaal, Norras, Taanis ja Fääri saartel. Ta on mänginud umbes sajaviiekümnel Eestis ilmunud heliplaadil.
Ain Agan on MTÜ Estonian Dream Big Band asutajaliige, ansambli Eesti Keeled asutaja, rahvusvahelise kvarteti Agan-Viinikainen-Mälgand-Kallio ja omanimelise uue bändi AgAin Group eestvedaja ning kuulub paljude ansamblite koosseisu: Agan-Saarsalu duo, Agan-Maaker duo, S.A.M Trio, Basic Concept, MaiTrio, Rõõmus Re (Robert Jürjendali ja Riho Sibulaga) jpt.
Ain Agan on pälvinud aastatel 2009 ja 2016 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, talle omistati aastal 2012 Tartu Ülikooli aumärk ning aastal 2021 sai Ain Agan Eesti Kultuurkapitali poolt välja antava stipendiumi “Ela ja sära”.
Taavo Remmel on kontrabassist ja muusikapedagoog, kes lisaks arvukatele koosseisudele ja orkestritele on ansambli Hortus Musicus liige ja kuulub Eesti Kontserdi isikkoosseisu.
Jazzmuusikaga tegelemiseks andis talle tõuke Ameerika gospelgrupi „Living Sound“ kontsert Tallinna Metodisti Kirikus 1979. aastal, kuhu täditütar noore muusiku kaasa kutsus. Ansamblis mängivad muusikud olid enamuses jazzitaustaga ja väga kõrgel professionaalsel tasemel. Korraldati jämmsessioone ja tunde võttis bändi bassimees Oscarilt ka tolleaegne Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli bassiõpetaja Heigo Mirka. Selleks ajaks oli Taavo juba paar aastat lisaks viiulile mänginud ka basskitarri.
Viimase aja suundumus, millele Taavo Remmel rohkelt aega on pühendanud on Jazzvesper ehk Õhtupalvus Jazziga, mis laias maailmas populaarsust kogub.
Taavo Remmel on õpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Alates 2019. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias heliloomingu, improvisatsioonilise ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna vanemlektor, alates 2011. aastast Jāzeps Vītolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia jazzosakonna lektor.
Taavo Remmel pälvis 2004. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ja 2013. aastal Danske Panga aasta jazzmuusiku auhinna.
Tanel Ruben on muusik, trummar, õppejõud, helilooja. Ta töötab aktiivselt nii muusiku kui ka trummarina alates 1990-ndatest aastatest. Ta on lõpetanud G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli kontrabassi ja trummide eriala (1993) ning samuti Göteborgi Ülikooli trummide eriala (1999). Salvestanud üle 50 heliplaadi, sealhulgas ise neist produtseerinud 7.
Lisaks vabakutselise ametile töötab Ruben alates aastast 2000 Eesti Muusika ja-Teatriakadeemias. Varasemalt töötanud Viljandi Kultuuriakadeemias (1999-2015), Eesti Jazzliidus juhatuse esimehena (2009-2014), Eesti Jazzliidu programmijuhina (2006-2016). Musitseerinud väga mitmete muusikutega: David Liebman, Avishai Cohen, Anders Jormin, Anat Fort, Olivier Ker Ourio, Paul Bollenback, Brian Melvin,Omar Torez, Alexey Kruglov, Jaak Sooäär, Miguel Cruz, Vardan Ovsepian, Jukka Perko, Yasuhito Mori, Kristian Blak, Andrei Kondakov, Sergey Manukyan, Leonid Vintskevich, Raimonds Pauls ja paljud teised.
Tanel Ruben on koostööd teinud erinevate teatritega ja osalenud nii muusikuna kui ka muusika loojana üheksas etenduses erinevates Eesti teatrites: VAT, NUKU, NO99,Von Krahli teater. Heliloojana kirjutanud üle saja muusikapala erinevatele koosseisudele.
Aastal 2008 pälvis Elioni jazzi preemia.
----
Kontsert algab kell 19.00 ja on kahes osas. Uksed on avatud kell 18.00. Avatud on kohvik-baar. Laudu on võimalik ette broneerida info@saarekek.ee või helistades numbrile +372 56688377. Piletiportaalist saab ette tellida ka snäkivaagna, mis tagab automaatselt koha lauas!
________________________
________________________
❌ SÜNDMUSELE EI OLE LUBATUD SISENEDA
Vanusepiirang puudub ⎜ Uksed 18:00
Piiratud kogus eelmüügipileteid.
Pileti hind sündmuse ajal ja kohapeal.
Telli ette snäkivaagen kahele, tagab automaatselt kohad lauas. Ei sisalda sündmuse pääset.
Telli ette snäkivaagen kahele, tagab automaatselt kohad lauas. Ei sisalda sündmuse pääset.