MARTIN MÜLLER JA VILLU TALSI
Martin Müller ja Villu Talsi on Virumaa pärimusmuusikud, kes esitlesid 2017. aastal koduküla pillimehe laulude-tantsudega plaati „Sepa Juliusega jahil“. See võitis samal aastal ka pärimusmuusika auhinna „Etnokulp“ nii debüütplaadi kui eheda pärimusmuusika kategoorias. Mõlemad muusikud on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialal. Viimati esinesid Villu Talsi ja Martin Müller Tallinnas 2018. aasta kevadel Sabatantsu festivalil. Loe lähemalt esinejatest: www.revalfolk.ee
ELUOLU
Vanalinna Muusikamaja uksed ning Reval Folgi kohvik avanevad kontserdipäeval kell 18, et end juba enne kontserdi algust sõprade seltskonnas tee ja pirukatega heasse meeleollu häälestada. Kontserdi ajal toimetab Muusikamaja ülakorrusel juhendatud tegevustega lastetuba.
LÄHEMALT ESINEJATEST
Villu Talsi ja Martin Mülleri koostegemised algasid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala õpingutel. Pärimusmuusikas on tihtipeale läbi põimunud aeg, inimesed ja ruum. Ühiselt kokku pandud kava jaoks on Villu ja Martin inspiratsiooni kogunud kunagise Miila küla pillimehe Julius Sepa (1901-1981) muusikast ja isiksusest. Oluline on seegi, et Martin ise on Miila küla elanik ning ka Villu suguvõsa on omal ajal Seppadega küllalt tihedalt seotud olnud.
„Kuna me mõlemad oleme Virumaa mehed, tahtsime teha midagi, mis kodukandiga seotud. Ma teadsin, et minu kodukülas on selline pillimees kunagi elanud, temast on palju vahvaid mälestusi," rääkis Müller. Lisaks mälestustele kaevasid mehed välja ka helilindid, kuhu Juliuse mängu oli salvestatud. „Sealt leidsime lugusid, mis omal ajal laiemalt populaarsed olid, nagu näiteks „Hulkuri valss", aga ka seni kuulmata materjali. Mine tea, võib-olla on need palad tema enda tehtud," lisas Talsi.
2016. aastal anti ühiselt välja CD-plaat Miila küla pillimehe lõõtsalugudega „Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Juliusega jahil”. Veel samal aastal pälvis helikandja Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa kultuuripreemia „Elurõõm” ning 2017. aastal pärjati Talsit-Müllerit värske plaadi eest Viljandi Pärimusmuusika gaalal kahes kategoorias Etnokulbiga. Peagi on Duolt oodata uusi ettevõtmisi.
VILLU TALSI
Villu Talsi (1988) on mitmekesine, paindlik ning omanäoline Eesti mandoliinimängija, kes on võitnud mitmeid auhindu ning pälvinud rahvusvahelist tunnustust ansambli Curly Strings liikmena, kuid on tegev ka kollektiivides Gjangsta, Meelelahutaja, Viljandi Gypsy Jazz Collective, Estonian Folk Orchestra, VEM trio, Tuulikki Bartosik trio. Hetkel töötab Villu ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias kitarri ja mandoliini õppejõuna ning tema juhendatavad mängivad ühes kuumimas folgibändis Mandotrio. 2016. aastal sai ta magistrikraadi Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika ühisõppekaval, kus ta põhipilliks oli mandoliin.
MARTIN MÜLLER
Martin Müller (1988) on esimene EMTA pärimusmuusika eriala bakalaureusekraadiga lõpetanud lõõtsamängija. 2014. aastast töötab Martin Müller Tapa Muusika- ja kunstikoolis lõõtsa ja karmoška õpetajana. Lisaks osaleb mees aktiivselt Miila külaseltsi tegevuses ja mängib Uhtna mandoliiniorkestris. Martin on armastatud lõõtspillimängija ja laulja, teda võib laval ja pidudel kuulda mängimas nii üksi kui ka koos muusikuga Asso Int. Samuti tegutseb ta mitmetes erinevates ansamblites: Konterbant, K.L.O.F., Igalemb, Kolm Lõvi ja Estonian Folk Orchestra. Martin Müller on ka Johannes Madissaare pillimängu traditsiooni edasikandja. Lähemalt: www.kurestiku.ee
SISSEJUHATAVAD ESINEJAD
Kontserdi juhatavad sel korral sisse viiulimängijad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Neiud on lõpetanud 2017. aastal Pärnu muusikakooli viiuli erialal. Teist aastat õpivad nad pärimusviiulit tunnustatud viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali juures. Nad on koos üles astunud Seto Folgil, Eesti Pärimusmuusika Keskuse Lõikuspeol, Eesti Pärimusmuusika Keskuse rahvamajade tuuril, RuhnuRahul, Tartu Noorte Folkloorifestivalil, August Pulsti 130. aastapäeva kontserdil Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus ja osalenud Pärimusbändide konkursil.
REVAL FOLK
MTÜ Reval Folk on kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisari, mille raames tehakse koostööd EMTA pärimusmuusika erialaga. Reval Folgi eesmärk on tuua inimesed asises Tallinnas oma päri(mu)solemusele lähemale, tutvustades muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Meie teiseks eesmärgiks on inspireerida noori õppima pärimusmuusikat ka professionaalselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Usume, et muusika on igaühe põhiõigus ning traditsiooniline muusika aitab inimestel jõuda lähemale oma ehedale olemusele.
REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA TOETAJAD/SUPPORTERS
Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Eesti-Norra Kaubanduskoda, Norra Saatkond, Rootsi Saatkond, Balti- ja Põhjamaade mobiilsusprogramm, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, Koht, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Hotell St. Barbara.
REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA PARTNERID/PARTNERS
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit, Tallinna Tantsuklubi, Kultuuripärandi aasta 2018, EV100, Ticketer.ee, Tallinna linn, Klassikaraadio.
Vanusepiirang puudub ⎜ Uksed 18:00